Нова постанова уряду

Обсуждение новостей, объявлений, мероприятий ...

Нова постанова уряду

Сообщение Виталий2 » 04 авг 2013, 21:16

У орендованих ставках всім дозволено купатися та рибалити безкоштовно: постанова уряду
31.07.2013 / ukurier.gov.ua

Нова постанова уряду не дозволить орендарям водойм знущатися з людей

З 1 липня в Україні діє новий порядок оренди водойм. Він визначається «Типовим договором оренди водних об’єктів», що затверджений постановою Кабінету Міністрів від 29 травня цього року, - пише Урядовий кур’єр. - Особливість типового договору — те, що за ініціативи Прем’єр-міністра до нього внесено пункт щодо обов’язковості забезпечення вільного доступу до цих водойм пересічних громадян: «Передача в оренду водного об’єкта здійснюється без обмеження права загального користування, якщо інше не визначено законом».

До речі, аналогічну вимогу висуває й чинний Водний кодекс у ст. 51: «Орендарі водного об’єкта зобов’язані передбачити місця для безоплатного забезпечення права громадян на загальне водокористування». Але кодекс не передбачає покарання за невиконання цієї вимоги. Тепер же ситуація змінилася: оренду можна скасувати у разі невиконання умов договору.

Отже, постанова чітко зазначає, що орендар ставка чи озера не має права забороняти людям купатися у водоймі. А також рибалити, плавати на човнах, здійснювати забір води без застосування споруд або технічних пристроїв (наприклад, на полив) тощо.

Нова постанова має зняти соціальну напругу, особливо в селах.

Адже є чимало прикладів, коли людей, які самі ж ці ставки копали, охорона не підпускає до берега на гарматний (точніше, пістолетний або автоматний) постріл. Доходило і до побиття, і до смертовбивства.

Тепер же озброюйтесь номером «Урядового кур’єра» за 27 червня (стор. 19–20) і з посиланням на Прем’єр-міністра сміливо прямуйте до улюбленої ковбані. А як не допоможе читання вголос — викликайте міліцію, пишіть скаргу до органу виконавчої влади або місцевого самоврядування з вимогою розірвати угоду про оренду. Копію — до прокуратури (бажано рекомендованим листом з повідомленням про вручення).

Цим типовим договором буде визначено перелік заходів із покращення екологічного стану водойми. Про це на ініційованій Українською екологічною лігою прес-конференції «Нова водна політика України» повідомив заступник голови Держводагентства Олексій Чунарьов. Він також нагадав, що серед сюрпризів цьогорічної повені були і такі неприємні, як прорив гребель ставків. «Знайти орендарів цих водойм (а саме вони мали стежити за технічним станом гідроспоруд) було дуже складно. А притягти до відповідальності взагалі неможливо, — зазначив О. Чунарьов. — Але тепер цьому покладено край». У типовому договорі прописано також відповідальність орендарів за збитки, завдані третім особам внаслідок експлуатації водойми.

Постанова стала одним із документів, у яких відобразилося бачення нової водної політики України Радою національної безпеки й оборони, Президентом та урядом. У спеціальному указі Президента зокрема декларуються такі важливі принципи, як басейновий підхід, інтегроване управління водними ресурсами, заборона для промпідприємств вводити тимчасові відхилення від санітарних норм, застосування економічних механізмів стимулювання водоощадних технологій.

За інформацією Олексія Чунарьова, також готується законопроект зі змінами до Водного кодексу, де серед інших новацій буде введено законодавче поняття «санітарні витрати річки», тобто той мінімальний рівень, який повинна мати водна артерія для свого функціонування як живого комплексного утворення. Регламентуватиме новий закон і діяльність басейнових рад, які на сьогодні, на жаль, не мають достатніх механізмів впливу на функціонування наших водойм.
http://www.ukurier.gov.ua/uk/articles/u ... ozhut-usi/
Аватара пользователя
Виталий2
рыбак
 
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 01 апр 2013, 13:59
Откуда: Кривой Рог

Re: Нова постанова уряду

Сообщение Андрюха » 05 авг 2013, 18:51

Это на столько радует, что аж не вериться ... :fishingicon05:
Изображение
Аватара пользователя
Андрюха
Старожил
 
Сообщения: 1582
Зарегистрирован: 12 май 2009, 10:25
Откуда: Киев-Кривой Рог, Украина

Re: Нова постанова уряду

Сообщение sudak66 » 05 авг 2013, 19:22

Виталий,дай прямую ссылку на закон. По твоей ошибку выдаёт. Хотелось бы распостранить среди друзей это постановление,а найти не могу.
sudak66
рыбак
 
Сообщения: 56
Зарегистрирован: 06 мар 2010, 16:23

Re: Нова постанова уряду

Сообщение Виталий2 » 05 авг 2013, 20:05

Аватара пользователя
Виталий2
рыбак
 
Сообщения: 8
Зарегистрирован: 01 апр 2013, 13:59
Откуда: Кривой Рог

Re: Нова постанова уряду

Сообщение ab12908 » 09 авг 2013, 19:28

Замечательно, но хотелось бы точности, ловить можно на все снасти (поплавок, фидер, карповик, резинка, убийца толстолоба) или только одной поплавочкой с одним крючком? Как всегда написано поверхностно, может и строго, но без разъяснений или уточнений.......и что в этом кодексе подразумевается под водоемом общественного пользования, ведь их не мало - озеро, ставок, отстойник, водохранилище, река, канал, море наконец, или общественное место определяют местные власти? Читал прошлый кодекс, пытался найти разъяснения, но толку мало. Если у кого есть полная инфа или ссылка, закиньте, пожалуйста.
Аватара пользователя
ab12908
Старожил
 
Сообщения: 70
Зарегистрирован: 07 сен 2011, 18:26

Re: Нова постанова уряду

Сообщение starik111 » 10 авг 2013, 17:00

да только теперь браков еще больше будет
Аватара пользователя
starik111
рыбак
 
Сообщения: 43
Зарегистрирован: 18 май 2012, 18:46

Re: Нова постанова уряду

Сообщение M_X-13 » 11 авг 2013, 12:11

starik111 писал(а):да только теперь браков еще больше будет


Ваня, но ведь сети этим постановлением не разрешаются.
Аватара пользователя
M_X-13
рыбак
 
Сообщения: 47
Зарегистрирован: 24 мар 2012, 11:05
Откуда: Кривой Рог


Вернуться в Новости и объявления

Кто сейчас на конференции

Сейчас этот форум просматривают: нет зарегистрированных пользователей и гости: 1cron